KIRJASTOON   Toenperä    Puumala  Sulkava                       OSALLISTU  Lukuketun blogi   Risingshadow    Sivupiiri

ALKUUN
 

UUTTA

Ajankohtaista

Lukukilpailu 2014

Rajulukupusu-kilpailu 2015

Koko Juva lukee 2017


KIRJAT
ARJOTTIMET

Maista kotimaista

Maailmalta

Säkeistä sekaisin

Lyhyttä tavaraa

Merta ja kiveä

Kääk! Räiskis!

Fantaasian kartta

Taruja tulevasta

Sodassa ja erällä

Rikos ja rangaistus


KIRJAESITTELYT

  Kotimaisista kirjoista

  Maailman kirjoista

  Runoista

  Novelleista

  Kotimaisista klassikoista

  Sarjakuvista

  Fantasiasta

  Scifistä

  Sota- ja eräkirjoista

  Rikos- ja kauhukirjoista

VERKKOKIRJASTOON

OHJEET
Lukijoille

Opettajille

Diplomimallit

Tilastokaavake


TEKIJ
ÖIDEN SANAT
Rajulukupusun taustaa

Copyright

LISÄÄ TIETOA
Linkit
 



 

COPYRIGHT

Rajulukupusun käyttö toisen kirjaston tai koulun kirjallisuusdiplomin pohjana edellyttää tekijätietojen mainintaa sekä ilmoittamista Rajulukupusun päätoimittaja Päivi Lehmusvuorelle tai projektityöntekijä Eija Väisäselle. Rajulukupusun sisältöesittelyjen tekijänoikeudet ovat tekijöiden omia: niiden julkaiseminen missään muussa yhteydessä tai muodossa edellyttää tekijöiden lupaa. Tekijätiedot mainitaan nimimerkillä kunkin esittelyn lopussa. 

Toivottavasti osallistutte yhteiseen lukuinnostustyöhön vaikkapa ehdottamalla yhtä uutta hienoa diplomikirjaa lisättäväksi Rajulukupusuun. Tekijäryhmän puoleen voi kääntyä ajatuksineen ja ideoineen. Palaute on aina tervetullutta.

Päivi Lehmusvuori paivi.lehmusvuori@juva.fi

Juvan kirjasto

 

Hannele Penttinen hannele.penttine@juva.fi

Kristiina Nuuja kristiina.nuuja@juva.fi

Juvan yläaste

 

Eija Väisänen eija.vaisanen@sulkava.fi

Juhani Klemola juhani.klemola@sulkava.fi

Sulkavan kirjasto

 

Satu Immonen satu.immonen@sulkava.fi

Sulkavan yläaste

 

Jaana Sopanen jaana.sopanen@joroinen.fi

Joroisten kirjasto

 

Raili Kantaneva raili.kantaneva@joroinen.fi

Joroisten yläaste

 

Eija-Liisa Kasesniemi eija-liisa.kasesniemi@rantasalmi.fi

Rantasalmen kirjasto

 

Marita Ilvonen marita.ilvonen@rantasalmi.fi

Rantasalmen yläaste